Federal Union of European Nationalities
Vælg dit sprog
  • EN
  • DE
  • DK
  • FR
  • HU
  • RU
  • TR

FUEN kontorer

FUEN Flensburg
Schiffbrücke 42, D-24939 Flensburg, Deutschland
Tel.: 0049 461 12 8 55 
E-mail: info@fuen.org 

FUEN Berlin
Kaiser-Friedrich-Straße 90, Mittelhaus, 2 OG, D-10585 Berlin, Deutschland
Tel.: 0049 30 364284050
E-mail: officeberlin@fuen.org 

FUEN Brussel / Bruxelles
34 Rue Jacques Jordaensstraat, B-1000 Brussel / Bruxelles
Tel: 0032 2 627 1822
Email: officebrussels@fuen.org 

 

FUEN Staff

Éva Adél Pénzes
Generalsekretær
eva.penzes@fuen.org 

Nehle Mommsen
FUEN Flensborg: Operations Manager
nehle.mommsen@fuen.org       

Renata Trischler
FUEN Berlin: Project Manager/AGDM Koordinator
agdm@fuen.org 

Jenni Jones
Medlem- og Netværkskoordinator
jenni.jones@fuen.org 

Bérengère Vogel
FUEN Berlin: Projektkoordinator
berengere.vogel@fuen.org 

 

Matic Germovšek Ž.
FUEN Flensborg: Projektkoordinator
matic.germovsek@fuen.org 

Marko Wessela
FUEN Flensborg: Bogholder
marko.wessela@fuen.org 

Michaela Carlsen
FUEN Flensborg: Finansassistent
michaela.carlsen@fuen.org 


Merle Bornemann
FUEN Flensburg: Kommunikation
press@fuen.org
Thea Bargum Petersen
FUEN Flensburg: Office Manager & Projektmedarbejder
thea.bargum@fuen.org
 

Freelanceansatte

Előd Balázsi-Pál
FUEN Kommunikation
press@fuen.org 

Johan Häggman
FUEN Bruxelles: Politisk rådgiver
johan.haggman@fuen.org 

Dr. Zora Popova
Videnskabelig konsulent & Project Manager
zora.popova@fuen.org

 

Social Media

Hjemmeside
Facebook
Twitter
Instagram
Issuu
YouTube

Pressemeddelelser